uzaytek hakkında

Şu anki tarih 19 Mart 2019, sitenin eski versiyonlarından birinde aşağıdakileri yazmışım, tarih olarak Mart 2007 civarıymış, aradaki farka zaman zaman tekrar bakmak için yayınlamak istedim (günlük tutanlar ne demek istediğimi anlar), aşağıdakiler şu an bana çocukca şeyler gibi geliyor.

……………………..

İnsan kendisini hakkında anlatırken ister istemez zorlanıyor, neden acaba? belki de hiç kendimize bakmıyoruz, ve koşuşturma içerisinde kendimizle ilgilenmiyoruz. Birisi kendin hakkında bir şeyler yaz dediğinde söyleyecek, yazacak birşey bulamıyoruz ve başlıyoruz nerede doğduğumuzdan nereleri okuduğumuzdan anlatmaya. Sanırım bu yüzden kendiniz hakkında komposizyon yazmak ya da özgeçmiş yazmak zor bir iş, aslında genel olarak yazmak zor fakat konuyu dağıtmayalım.

Bu sitede de bir hakkında bölümü var, doldurmak zorunda değiliz elbette, fakat Aydın Uzun’u(aka uzaytek) tanımak isteyen herhalde ilk bu sayfaya bakacak bu yüzden bu sayfayı iyi değerlendirmek lazım. uzaytek bir programcı öncelikle, şu anda php-mysql üzerinde programlar, web sitesi altyapıları yazıyor. Fotoğraf çekmeyi seviyor, kendisinin fotoğrafının çekilmesinden hoşlanmıyor nedense. Bir aralar sinema’ya bayağı bir merak sarmıştı, o yüzden fena olmayan bir film arşivine, kültürüne sahip. Sanırım hollywood aksiyon filmlerinden ve hollywood’un dünyayı kurtarmasından bıktı. Yeşilçam’a bir türlü ısınamamıştı, bazı son çıkan yapımlar bu fikrini değiştirdi. Bu arada çocukken pilot olmak istiyordu bu yüzden uçaklar hakkında bilgilere sahip.

2000 senesinden beri php-mysql üzerine Ankara’da çalışıyor. Boş zamanlarında farklı programlama dilleri ve linux üzerine okuyor, alaylı bir programcı. Bu işi iyi yaptığı için, birileri iteklediğinden bu işin içinde. Problem çözmeyi, bilgisayara hükmetmeyi seviyor, bu iş egosunu tatmin ediyor, yoksa çoktan başka bir sektöre gitmişti, çünkü zamane gençlerinin çoğu gibi çabuk bıkıyor (genelleme yaptığının farkında). Şimdiye kadar dinamik web siteleri, portallar, e-ticaret siteleri, stok sistemleri ve veri bankaları kodladı. Müşteri yönelimli çalışmayı ve müşterinin isteklerini gerçekleştirip onların başarılı olduklarını görmekten hoşlanıyor, fakat başarısızlığın ne demek olduğunu iyi biliyor.

Genel olarak internet’te görüp geçirdiklerinden ve php/mysql üzerine yazacak, umarım hoş vakit geçirir ve tekrar gelirsiniz.